Live Messenger Beta

Diğer adıyla MSN Messenger 8.0. Açıkcası sevmedim. Bu sürümle Messenger kullanıcıları biraz daha gruplandırmaya gitmiş. İşlemcisi Pentium 2 den düşük olanlar indirmemeliymiş. Eee herkes farklı sürüm kullanacak. Üst sürüm diğerine bişi gönderecek. Yok efendim eski sürüm kullanıyor vs… türünden mesajlar artacak. Keyifli bir sohbetin içine limon sıkacak kısaca.
Çevrimdışı yazışma özelliği varmış süpermiş. Yahu ben listeme madem adamı eklemişim niye kendimi gizleyeyim. Adamı paranoyak yaparlar. Acaba semih şimdi online mı kendini benden mi gizliyo öteki diyecek acaba benden mi. Bir sakat özellik daha.[ads]
Ha denedinmi bu kadarmı sorunlar derseniz indirdim kurdum ama açılmadı. Live adias sitesinden aktivasyon gerekiyormuş Hotmail adresiniz için. Ok. yapalım dedim. Ama aşağıdaki mesajla karşılaştım.

E-posta adresinizin @ simgesinden sonraki bölümü (live.com, hotmail.com, msn.com veya passport.com gibi) “ayrılmış bir etki alanının” parçasıdır. Lütfen başka bir e-posta adresi yazın.

Benim hotmail adresim hotmail.com.tr uzantılı. Birzamanlar kullanmak için 3 ayda bir 20- yada 30 ytl para ödüyor kart alıyorduk 2GB alan için. Eski msn sürümlerinde sorunsuz çalışıyordu ama yeni Live messenger da çalışmıyor. Acaba yahoo mail kapasitelerini 1 GB’a yükselttikten sonra bizim 2 Gb ve hotmail.com.tr uzantılı hizmet bedava oldu diyemi Live msn de dışladılar anlamadım. Oturum açmadı bir türlü meret. Neyse şimdilik beta ne de olsa sakinleşmeliyim. Ama betadan sonrada bu sorun devam ederse Google talk ve yahoo messenger kullanırım. Nasıl olsa artık yahoo kullanıcıları ve hotmail kullanıcıları aralarında mesajlaşabiliyorlar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.