William Sheakspere

Yaşadığı şehirden, bulunduğu ortamdan kısacası yaşantısından sıkılan bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu kenti terk edip daha önce hiç bilmediği bir ülkeye gitmiş. Oraya henüz alışmaya çalışırken birden bir ses duymuş. Bir çığırtkan, avazı çıktığı kadar meydanda bağırıyormuş:

Tablo

Bir gün Avrupa’nin ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocugun biri bir vitrinde çok hos bir tablo görür. Tablo bedeli oldukça pahalidir. Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin dogum gününe almayi ister ve bir is

Servet

Meşhur bir filozofa, “Servet ayaklarınızın altında olduğu halde neden bu kadar fakirsiniz?” diye sorulduğunda,[ads] “Ona ulaşmak için eğilmek lazım da ondan”demiş…

İş dünyası

İş dünyasına farklı ve çok yerinde bir bakış açısı olduğu kanaatindeyim. Paylaşımın için teşekkürler Polyanna 🙂 Buyrun okuyun.

Ben daha çok

Sevgili Polyanna blogunda paylaşmış. Çok beğendim sizlerle paylaşayım istedim. Hayat Bilgisi kategorisi için oldukça ideal bir yazıydı. Okuduktan sonra kendinize sormalısınız ben daha çok neyi sevdim?