Camdan Dev Öldü

Yatalak bir cam kemik hastası ne kadar şey başarabilir. Önünde bunca engel varken hayata ne kadar bağlanabilir. 29 yaşında ve iyileşme umudu olmayan bir genç kız ne tür hayaller kurabilir. Annesini çocukken babasını ise birkaç ay önce kaybeden Hilal kimden destek alabilir. Bunca acıyı kaldıracak kuvvet küçücük bir bedende nasıl kendine yer bulabilir.O aklımızdan geçenlerin tam tersini gerçekleştirdi ve geçtiğimiz günlerde mücadelesini kazanıp hayata huzurla gözlerini kapadı. 20 yıldır yatalak olmasına aldırmadan hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan savaştı. Webtasarım öğrendi. Beş kişilik ailesinin geçimini sağladı. Gelin-Kaynana, saçma sapan futbol muhabbetleriyle meşgul olan Türk medyasının gündemine Hürriyet Gazetesinin Röportajıyla bomba gibi düştü. Azmiyle kendisi gibi daha nice insanlara örnek oldu kim bilir.[ads]
Türk İnterneti en ünlü web tasarımcısını, Sabancı Üniversitesi “iç ve dış websiteleri yöneticisi”’ni, bende en iyi arkadaşlarımdan birini kaybettim.
Üç yılımı paylaştım Hilal Lüle ile. Onu anlatan sayfalarca yazı yazabilirim. Ama birazda kendisinin ve başkalarının ağzından anlatılanlarla onu tanıyın istiyorum. Satırlarıma son verirken ona Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.
Semih TANRIVER
Kendi anlatımıyla Hayat Hikayesi
Basında Hilal LÜLE

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.