Blograzzi

Çoğumuzun Webrazziden tanıdığı benimse daha önceden sessiz sedasız takip ettiğim Arda Kutsal yeni bir proje ile karşımıza çıktı. Blograzzi‘yi kurdu. Blograzzi için sadece blogların kaydedilebildiği, bir blog toplist servisi denebilir. Technorati, Alexa, kullanıcı yorumları, Kullanıcı oyları ve  favorilerine ekleyen kullanıcı sayısını  baz alarak ortalama bir puan veren (brp) ve blogları sıralayan bir site. Blogcular arasındaki yerinizide görebiliyorsunuz ve blogcularla mesajlaşabiliyorsunuz. Ayrıca technorati, google ve Alexa ile ilgili detaylı istatistik serviside var.
Benim bu alanda büyük eksikliğini duyduğum bir siteydi ve iyi ki kuruldu. semih.gen.tr’de kullandığım Extremenin eksiklerini bu servis kapatıyor yani birbirini tamamlıyor. Tüm istatistik verileri, izlediğim ve beni izleyen blogları bir arada görebiliyorum. Bir blogunuz varsa mutlaka blograzzide yerinizi alın ve blogunuza sahip çıkın. 🙂
Blograzzide benim görmek istediğim birşey daha var. Benim gibi istatistiklere önem verenler için istenildiği takdirde blogların technorati, alexa, yorum, oylara görede sıralanabilmesi.
Arda Kutsal’ı böyle faydalı birşeyi hayata geçirdiği için kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.