AÖF Adalet Bölümünde Okutulan Dersler

AÖF Adalet Bölümünde Okutulan Dersler
1. yıl
ANAYASA HUKUKU
HUKUKA GİRİŞ
HALKLA İLİŞKİLER VE İLETİŞİM
MEDENİ USUL HUKUKU
YARGI ÖRGÜTÜ VE TEBLİGAT HUKUKU
KALEM MEVZUATI
YABANCI DİL
TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
2. yıl
İNSAN HAKLARI VE KAMU ÖZGÜRLÜKLERİ
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU
İNFAZ HUKUKU
İCRA İFLAS HUKUKU
MEMUR HUKUKU
TÜRK DİLİ
ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ
Tekrar Adalet bölümü okumaya karar verirsem lazım olabilir elimin altında bulunsun.
 

10 yorum

 1. 1.yıl yabancı dil de almanca fransızca ve ingilizce var hepsinden mi sorumluyuz yoksa seçmeli olarak mı* birinden mi sorumlu oluoruz

 2. bir de benim sormak istediğim bir şey var .şimdi ben bu sene adalet açıköğretim kazandım 2012 de eylülde yapılcak olan kpss önlisans sınavına girip tercih yapmayıp mezun olduktan sonra tercih yapma hakkım var mı? yani daha okuldan mezun olmadan önlisans sınavına girip ama tercih yapmayıp okulu bitirp tercih yapma …bunu bir an önce kesin ve net larak cevaplarsanız çok sevinirim.

 3. Nilay Hanım sadece 1 yabancı dilden sorumlusunuz.
  Eğer 1. sınıfta okuyorsanız sanırım KPSS önlisans sınavına giremezsiniz. Ortaöğretim sınavına girersiniz. 2. sınıf olsaydınız girip tercih yapabilirdiniz. Her atamanın tercih dönemi farklı. Sınava girin tercih yapıp yapmamak size kalmış.
  Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 4. merabalar..ben adalet aöf okuyacağım.iki yıl sonra dgs ile hukuk fakültesine geçiş yapılabiliyor mu..

  1. Evet geçiş yapabiliyorsunuz. Bende İstanbul Üniv. Adalet Yüksek Okulunda okudum. Bir çok arkadaşım Hukuk Fakültesine geçiş yapıp Avukat oldu.

 5. ben ikinci üniversite olarak adalet bölümünü okumak istiyorum daha sonra dgs ile huku k bölümüne geçmek için ancak yabancı dil korkutuyor bölümde okuyan varsa bilgilendirir mi.

 6. ben bu sene acıköğretimden adalet bölümü okuyacağım dersler çok mu zor ya sizce doğru bi tercih mi yaptımmkafam karıştı bana yardımcı olurmusunuzzzzz

 7. mrb ben a.ö..f adalet ön lisans okuyorum kredili sisteme geçiş yapıldı bu konu hakkında bilgisi aynı bölümde okuyan varsa bilgi alışwerişinde bulunmak istiyorum yardımcı olursanız sewinirim saygılar ..

 8. merhaba ben seyyy sorcaktım bu adalet bölümünü bitirdikten sonra iş sahibi olabilmek için kpss ye giriliyor mu bilen warsa yardımcı olabilir mi lütfen ???

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.