Archive for the ‘Wordpress’ Category

WP Güncellemesi

Perşembe, Ocak 23rd, 2014

WordPressi 3.8 sürümüne güncelledim. Aslında bu yazı site haritasının çalışıp çalışmadığını anlamam için test amaçlı yazıldı.

WordPressi 3.8.1 sürümüne yükselttim. Bu sürümde 31 güvenlik açığının kapatıldığı duyuruldu. Görünüm düzeltmeleri  (admin panel) ve otomatik güncelleme özelliğinin geldiğide duyuruldu.

Ayrıca temayı değiştirerek bresponzive teması kullanmaya başladım. Malum gelecek mobilde. Bu nedenle tablet ve Cep telefonu uyumlu siteler yapmakta yarar var.

WordPress 3.2 Sürümü ve Twenty Eleven Teması

Çarşamba, Temmuz 6th, 2011

WordPress 3.2 sürümü yayınlandı. Dün öğrendim ama konuyla ilgili yazı yazmaktansa kurcalamayı tercih ettim. Artık ziyaretçi sayısından çok kendimi geliştirmeye önem veriyorum. Yeni sürümle ve twenty eleven temasıyla ilgili bir çok sitede yazı var. Ben sadece hoşuma giden özellikleri yazacağım. Slider kısmını çözmekte biraz zorlandım. Halbuki çok basitmiş. Slider kısmını ileride portfolyo ve sponsor yazı için kullanabilirim. Yani sitenin tasarımı biraz daha değişecek. Admin Bar’ın opsiyonel hale getirilmesi güzel. Yazı altındaki yazar bilgileri ve yorum editörünün görselliğinin geliştirilmesi diğer güzel özellikler. Takıldığınız yerleri yorum kısmından sorabilirsiniz. Elimden geldiğince WordPress 3.2 sürümü ve Tewenty eleven wordpress teması hakkında yardımcı olmaya çalışacağım.

Sutra WordPress Teması

Cuma, Temmuz 1st, 2011

Uzun zamandır blogla uğraşmadığımın farkındayım. Güzel bir tema denk gelince blog aklıma geliyor. Ben yıllarca nasıl bloglamışım bıkıp usanmadan hayret. Şimdiki temanın adı sutra. WordPress.org tema dizininden bulabilirsiniz. Twitter butonuda vardı alt sayfalarda ama kaldırdım. Çok yavaş açılıyor çünkü sayfalar.

WordPress 3.0.3 çıktı. Güvenlik güncellemesi

Perşembe, Aralık 9th, 2010

WordPress 3.0.3 çıktı. Güvenlik güncellemesi var yeni paketti. Henüz Türkçe saat 8:26 itibariyle henüz türkce sürüm yayınlanmadı. SDN‘nin dediğine göre Uzaktan Yayımlama ile ilgili bir güncellemeymiş ve ayarlardan kapatılması gerekiyormuş.

wordpress 3.0.2 çıktı

Çarşamba, Aralık 1st, 2010

wordpress 3.0.2 çıktı. Bu bir güvenlik güncellemesi. Orta dereceli. Çok heyecanlanmayın. Resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. Güncelleme yapmadan önce yedeklerinizi almayı unutmayın.

Tema Değişikliği

Pazartesi, Ağustos 17th, 2009

Önceki temanın w3c de epey hatası vardı. Klasik bir tema kullanayım dedim. İnove temasını eskidende kullanmıştım. Epey geliştirmişler. Şu istatistik sınavını bir atlatayım yeni sitelere başlayacağım.

Ultimate Tag Warrior ile Meta Keywords oluşturma

Perşembe, Ağustos 2nd, 2007

Ultimate Tag Warrior ile Meta Keywords oluşturma nedir önce onu söyleyeyim. Etiketleriniz alt sayfalardada meta keywords kısmındada görüntülenir. Bu seo açısından çok avantajlıdır. Yani blogunuzu arama motorlarında üst sıralara çıkarır.

Eklemeniz gereken kod aşağıda. header.php dosyanıza meta name den sonra gelen kısıma ekleyin. Bu kodu ise http://chris.pirillo.com/2006/05/21/ultimate-tag-editor-meta-keywords/ adresinden aldım.

[php]
Tags:, , , ,
Posted in Wordpress | No Comments »

Noktam.com WordPress MU

Pazartesi, Temmuz 9th, 2007

Bu aralar noktam.com la uğraşıyorum. WordPress Mu kurdum onu öğrenmeye çalışıyorum.  WordPress’i zaten çok seviyordum. WordPressMU ya ise aşık oldum. WordPressMU nedir bilmeyenler için en basit açıklama; Site yapan site veya blog dağıtım scripti. Eğer becerbilirsem bende noktam.net ve semih.gen.tr bloglarımı oraya taşıyabilirim.

Green Valley Türkçe WordPress Teması

Perşembe, Haziran 21st, 2007

green-valley-wp.pngGreen Valley Temasından başka bir temaya geçiş yapacağım için bu temayı paylaşayım dedim. Kendi işimi görecek şekilde Türkçeleştirmiştim. Belki birileri kullanmak ister. Sidebardaki semih.gn.tr’ye ait kodları silmeyi unutmayın. footer.php de ise değişiklik yapmanızı tavsiye etmem. Silince site açılmıyor.

Fantasico dan WordPress 2.2 upgrade Türkçe sorunu

Salı, Haziran 19th, 2007

Beni tanıyanlar çok az kod bildiğimi ve sitelerimi Fanasico ile kurduğumu ve güncellediğimi bilir. Bu sitede onlardan biri. Geöenlerde noktam.net‘i fantastico aracılığıyla wordpress 2.2 ye upgrade edeyim dedim. Her zamanki gibi 2 tıklama ile işimi gördüm ancak sieyi açtığımda şok oldum. Koskoca blogda tüm türkçe karakterler bozulmuştu. 500 ü aşkın yazı 5000 i aşkın orumuda elle düzeltmek pek akıl işi değildi. Neyse ki hosting firmam netopsiyon sabah bir yedek almış onu aynen geri yükledim. Daha sonra araştırmaya koyuldum. Bu sorunla başka karşılaşan ve çözen var mı diye. Google beni Musa Yılmaz‘ın blogundaki bu sayfaya gönderdi ve çözümü öğrenmiş oldum. (daha&helliip;)