Archive for the ‘blog’ Category

WP Güncellemesi

Perşembe, Ocak 23rd, 2014

WordPressi 3.8 sürümüne güncelledim. Aslında bu yazı site haritasının çalışıp çalışmadığını anlamam için test amaçlı yazıldı.

WordPressi 3.8.1 sürümüne yükselttim. Bu sürümde 31 güvenlik açığının kapatıldığı duyuruldu. Görünüm düzeltmeleri  (admin panel) ve otomatik güncelleme özelliğinin geldiğide duyuruldu.

Ayrıca temayı değiştirerek bresponzive teması kullanmaya başladım. Malum gelecek mobilde. Bu nedenle tablet ve Cep telefonu uyumlu siteler yapmakta yarar var.

Hayırlı yolculuklar abi

Cuma, Eylül 28th, 2007

abi seni uğurlamaya gelmek isterdim ama biliyosun okullar var gelemiyorum artık kusura bakma eğitimde dikkat et kimseyi vurma ;)beni merak etme gerçi etmezsin bunu sana mail atıcaktım ama uzun bi süre okumayacağın için atmadım siteye bakıcağını biliyorum hayırlı yolculuklar abi 6 ay sonra görüşürüz siteyi merak etme tamamen ele geçirdim :D artık admini tanımıyo kimse :D:Dbu işin espirisi kendine iyi bak abi allaha emanet ol beni merak etme bu sene derslerimin hepsini geçicem hayırlı yolculuklar

Blog Dizinleri Kayıt Süreci

Pazar, Haziran 24th, 2007

Geçenlerde blog dizinlerine kayıt olayım dedim. Acemi Blogcu/Ali‘nin yazmış olduğu blog dizinleri konulu güzel bir yazı vardı o aklıma geldi. Bugün sayfadaki dizinlere kayıt olmaya başladım. Ali’yi böyle faydalı bir yazı yazdığı için kutluyor ve ona teşekkür ediyorum. Kayıt olduklarımı ve olamadıklarımı listeleyeyim. Linkleri Ali’nin yazısından alabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Blogda sorun

Pazartesi, Mart 19th, 2007

Blogda alt sayfalara erişilemiyor. ilk fırsatta düzelteceğim.

Bloglardan Derleme-4

Salı, Aralık 19th, 2006

Bloglardan Derleme yazımın 4. sü. Diğer yazıları okumak için arama kısmına derleme yazın. İşte başlıklar: (daha&helliip;)

Bloglardan Derleme-3

Pazartesi, Aralık 18th, 2006

Derleme yazısının 3. kısmıyla devam ediyorum. 1.Yazı2. Yazı (daha&helliip;)

Bloglardan Derleme-2

Cuma, Aralık 15th, 2006

Derleme blog haberlerine 2. yazımla devam ediyorum. Önceki yazıyı okumak isterseniz burada.

(daha&helliip;)

“Umudum Blog” Yardım Kampanyası

Pazartesi, Ekim 9th, 2006

Dış bağ

Erhan Kardeşimiz güzel bir işe girişmiş. Bizde destekliyoruz. Detaylar için resime tıklayın.

üyeadı.WordPress.com artık Türkçe

Cumartesi, Eylül 16th, 2006

WordPress.com’daki bloglarımız artık Türkçe. Eğer WordPress üzerindeki blogunuz Türkçe değilse yönetim panelindeki ayarlar bölümünden Türkçe dilini seçiniz.

www.wordpress.com Bu adresten sizde ücretsiz böyle bir blog açabilirsiniz.

Dmry.net yenilenmiş

Pazar, Ağustos 6th, 2006

Hakan Demiray blogu dmry.net‘i yenilemiş. Yeni temasındaki en çarpıcı değişiklikler kendisininde belirttiği gibi Ajax ve yeni sayaç olmuş. Aramalarda enter tuşuna basmanıza gerek yok hemen altta sonuçlar sıralanıyor. Artık sayfa daha kısa ve menüler çoğalmış, herşey gözönünde.

Yazıların renk uyumu hoşuma gitmedi ama dmry.net i gezerken kıskançlıktan çatır çatır çatladım. Maşallah diyelim nazarımız değmesin. İnşallah bigün bizde böyle hoş bir blog sahibi olabiliriz. Tebrik ederim Hakan, hayırlı uğurlu olsun. Bu bloga bir nazar boncuğu şart. Yine iğneleyeceğim seni wordpress-Smf entegrasyonunu artık kullanmak istiyoruz. :)