Aylık arşivler: Haziran 2007

Bu aralar

Birkaç gündür diğer sitelerimle uğraşıyordum. Noktam.com ve noktam.net için biriyle 350 YTL ye anlaştık. Temmuzun ortasında satışı yapacağım. Birde yeni domain aldım. askerden döndüğümde birşeyler yapacağım sanırım. Okumaya devam et

Zoraki Koca Dizisi (Burak Özçivit-Ömer)

burakozcivit.jpgZoraki Koca dizisinin televizyonda tanıtımını izlediğimde keşfettim Burak Özçivit’i (dizideki adı ömer) Akıllara zarar verecek derecede yakışıklı bir çocuk. Bir çok manken güzellik yarışmasında derecesi var zaten. Uğurkan Erez ile çalışıyorlar.

Dizi konusu ise biraz klasik geldi bana. Zengin çocuk ile dişli kız. Aşk oyunu dizisine benziyor senaryo biraz. Ama bu çocuğun hatrına binlerce kızın ekran başından ayrılmayacağına eminim.

Dizi  oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Bir çok tecrübeli usta oyuncuyu kadroya dahil etmişler.

İşte diziyle ilgili birkaç detay: Okumaya devam et

Komando Emre

Bugün Emreyle konuştuk. Manisa kırkağaçta komando. Baya zormuş orada askerlik. Tişörtlerinin arkasında teröristle sözlü ölümle nişanlı yazıyormuş. Durum bu kadar ciddi yani.

Bakalım benim durumum nasıl olacak :)

İnşallah hayırlısıyla gider gelirsin kardeşim. Bişey kalmamış zaten hepi topu 14 ay :)

Blog Dizinleri Kayıt Süreci

Geçenlerde blog dizinlerine kayıt olayım dedim. Acemi Blogcu/Ali‘nin yazmış olduğu blog dizinleri konulu güzel bir yazı vardı o aklıma geldi. Bugün sayfadaki dizinlere kayıt olmaya başladım. Ali’yi böyle faydalı bir yazı yazdığı için kutluyor ve ona teşekkür ediyorum. Kayıt olduklarımı ve olamadıklarımı listeleyeyim. Linkleri Ali’nin yazısından alabilirsiniz.

Okumaya devam et

Erzincan MESEM

Bugün erzincanmesem.com’u hazırlamakla uğraştım. Paalam temasını tercih ettik. Renkler ve linkler bölümü baya uğraştırdı ama Mehmet hocayla hallettik. Ufak tefek çeviri işleri kaldı işte. Yaklaşık 8 saatimizi aldı. Tekrar anladım ki hazır olan birşeyi düzeltmek, birşeyi sıfırdan yapmaktan daha zor. Youtubeye bir Erzincan Videosu yükledik sitede izlensi diye. Bilgisayarda düzgün gösteriyordu ama video youtubede takılıyor sürekli. Anlamadım gitti.

Başbakan ve Erzincan

Başbakanımız bugün Erzincana gelecek. Muhtemelen birazdan konuşması başlayacak. Erzincan’da çarşı hiç bu kadar kalabalık ve 4 yol trafiği hiç bu kadar sakin olmamıştı. Erincan şehrinin göbeğini kapattılar. Arka yollardan geçilecek diyerdogan.jpge 5 dakikalık yol 30 dakikaya çıkı. Arka sokaklarda trafik tıkandı. İşyerine gireceğiz diye bir sürü tur attık kimlik gösterdikte girdik. Bankaya ödememin son günüydü ve 20 dakika kala yatırdım güç bela. Sanırım şehrimizin bir miting meydanına ihtiyacı var öncelikle. Çünkü 3 parti daha miting yapacak sanırım. Şu seçimi bir atlatalımda kulaklarımız bayram etsin. Seçim araçlarının anonsları, şarkıları bunalttı beni. Sanırım sizide öyle …

Tema değişikliği

Yeni temam Insense 1.0′a geçmiş bulunuyorum. Bu temayı daha kullanışlı, sade ve yazılar daha kolay okunduğundan tercih eettim. Umarım sizlerde beğenirsiniz. İleriki günlerde Türkçe çevirisinide yayınlayacağım. Belki beğenenler ve kullanmak isteyenler olabilir.

Green Valley Türkçe WordPress Teması

green-valley-wp.pngGreen Valley Temasından başka bir temaya geçiş yapacağım için bu temayı paylaşayım dedim. Kendi işimi görecek şekilde Türkçeleştirmiştim. Belki birileri kullanmak ister. Sidebardaki semih.gn.tr’ye ait kodları silmeyi unutmayın. footer.php de ise değişiklik yapmanızı tavsiye etmem. Silince site açılmıyor.